Breaking News

החרם את ישראל

החרם את ישראל

גינגי פרידמן
בדרך כלל אני דווקא בעד חרמות, כידוע לששת קוראיי הנאמנים. אבל המדינה שלי מתנגדת. בעיקר כשהחרמות מופנות נגדה. היא נגד החרמות שגופים שונים בעולם מטילים עליה ועל מוצריה בעוד מנהיגינו אובדי עצות באשר לדרכי המאבק בהם. יש המבקשים לגמד את ממדי החרם ואת מידת נזקיו כמו בוגי יעלון, יש הבוחרים לבטל אותו כ"קשקוש" כמו האח בנט וראש הממשלה שלי בכלל חושב שהתשובה היא בלהאשים את העולם באנטישמיות. כאילו שזה מרתיע מישהו. כאילו שהאנטישמים ייבהלו מההאשמה הקשה ויזדרזו לחזור בם מדרכם הרעה.
נכון, רוב תושבי אירופה הם אנטישמים. נכון, שנאת ישראל היא האנטישמיות הישנה בלבוש חדש אבל קריאה לילד בשמו איננה עושה דבר למניעתו.
אז מה צריך לעשות?
אם ראש הממשלה שלי היה שואל אותי (והוא לא) הייתי מציע לו לקרוע את מסכת הצביעות מעל פני המחרימים. הייתי מציע לו להפיק קמפיין כל אירופאי המעודד את כל האנטי ישראלים להחרים את ישראל. אבל עד הסוף. חרם מוחלט ובלתי סלקטיבי. כן, כן. אתם לא טועים . הייתי מציע סדרת פרסומות
המורכבת ממודעות שכותרתן : החרם את ישראל.
במודעה הראשונה הייתי מזמין את המחרימים הנלהבים להפסיק להשתמש בסמארטפונים שלהם , במשיבונים שלהם ובמסרונים שלהם שהם כולם פירות פיתוחים ישראליים. במודעה השנייה הייתי ממליץ להם להחרים את רוב המכוניות החדשות המשתמשות בפיתוחים ישראליים, במודעה השלישית הייתי דוחק בהם להפסיק להשתמש בתרופות הרבות שפותחו ו/או יוצרו בישראל. במודעה הרביעית הייתי מציע להם להפסיק לצרוך ירקות ופירות, מכל העולם, שגודלו , דושנו והושקו באמצעות ידע וטכנולוגיה ישראליים. במודעה החמישית הייתי מאתגר אותם וממליץ להם להפסיק להשתמש במחשבים שלהם המבוססים על שבבים שפותחו בישראל. במודעה השישית הייתי מציע להם לחדול מלהשתמש בדיסק און קי, ובמודעה השביעית הייתי מזהיר אותם מלהשתמש בציוד רפואי מתוחכם כשהם נזקקים לו בבתי החולים. וכן הלאה. הרשימה ארוכה ומרשימה. אה, וגם אל להם להשתמש בפייסבוק, גוגל ומייקרוסופט שכולן מקיימות מרכזי פיתוח בארץ .
ואולי, לקינוח הייתי מוסיף גם את המודעה הבאה : החרם את ישראל כי שישה מיליון יהודים ישראלים מסרבים להתאבד מרצונם החופשי.
כל מודעה בסדרה הייתי סוגר בשאלה :… ומה תרם לך העולם הערבי, מאז האיסלם?
קמפיין מסוג זה מובטח לו שישיג שתי מטרות. הוא יעמיד את המחרימים בפני הדילמה הקשה האם להתפשר על עקרונותיהם ולהחרים מוצרים לפי נוחותם או לדבוק באידיאולוגיה שלהם ולהחרים כל דבר שמוצאו מישראל. כמו כן, הקמפיין יפגין בעליל שישראל זאת לא רק מדינת אפרטהייד, כובשת , סרבנית שלום ומחרחרת מלחמה אלא גם ובעיקר מדינה מובילה בעולם התורמת למדע ולקדמה הטכנולוגית ולרווחה הפרטית של כל אחת ואחד על פני הגלובוס, בכל תחום מתחומי החיים. מלבד כדורגל.
קמפיין כזה יציג את המחרימים באור מגוחך, בפני עצמם ובפני אחרים. ואת ישראל כמדינה שבלעדיה העולם שלהם היה נראה אחרת לגמרי. ולאו דווקא לטובה.
מה דעתכם, יש סיכוי שמישהו ירים קמפיין כזה? מסופקני.

הכותב הוא מנכ"ל ADMAN החברה למשאבי אנוש לענפי הפרסום, השיווק והתקשורת
פורסם באייס ב-2.3.14

חדשות יומיות | מזג האויר בישראל
רכישת תבניות איכותיות | רכישת דומיינים בזול | וובסל קידום שיווק פירסום באינטרנטפתרונות דיגיטל | קידום אתרים פיתוח אתרים |הקמת אתרים | פוסטרים | ליטוגרפיות | תמונות קנבס | צלם אדריכלות | מודעות שכדאי לראות | ספריית עסקים מקודמים | קידום אורגני בגוגל

About גינגי פרידמן

גינגי פרידמן נמנה עם האבות המייסדים של הפרסום המודרני בארץ. הישראלי הראשון שלמד פרסום באקדמיה (Watford College) הקים את משרד הפרסום ADMARK בשנת 1976. המשרד היה אחראי לפריצות דרך חשובות בענף ונחשב למשרד ייחודי ומשפיע. בשנת 2001 הקים את חברת ההשמה ADMAN המתמחה בענפי הפרסום, השיווק והתקשורת. כמו כן, הוא מרצה מבוקש במכללות ובגופים וארגונים שונים. משמש כיועץ לחברות ולפרטיים. הגיש את תכנית הראיונות "שיחות מהביצה" ובעל טורים בדה מרקר, YNET, אותות, ICE ומזבלה. גינגי כתב 5 רומנים ו-2 ספרי הגיגים פילוסופיים על השפה העברית.

Check Also

החלפת צילינדר

החלפת צילינדר

יש סוגים שונים של צילינדר שניתן להחליף. יש צילינדר רגיל וסטנדרטי שניתן להחליף. כך ניתן …

יאיר נתניה בנו של ראש הממשלה קיבל אתמול תעודת הקורה על פעילותו במהלך השנים האחרונות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת יד עזר לחבר העניקה אתמול ליאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תעודת …