Breaking News

עדכון פיננסי חודשי – מרץ 2017

חודש מרץ הסתיים במגמה מעורבת, מדדי הנכסים הסולידיים,אגרות חוב ממשלתיות ופרטיות סיימו בתשואה חיובית.
מדדי המניות הגדולות ירדו החודש בהשפעת מניות התרופות שתרמו לירידה, לעומתם מדד המניות הקטנות (ת"א צמיחה) עלה החודש בצורה בולטת.
שוקי המניות בעולם סיימו החודש ללא שינוי מהותי אך נוצר פער לטובתם מתחילת השנה לעומת מדדי המניות המובילים בבורסה המקומית.
מדד המחירים בארץ ללא שינוי וריבית בנק ישראל כנ"ל, ע"פ הודעת בנק ישראל היא צפויה לעלות רק ב2018.
השקל ממשיך להתחזק מול הדולר, עוד סיבה לכך שבנק ישראל לא יעלה את הריבית בטווח הקצר.

להלן מספר מדדים לעיונכם:

תמונה מוטבעת 1

עדכונים חשובים:

1.הר הביטוח- משרד האוצר השיק בימים האחרונים מערכת שנותנת מידע לגבי על הביטוחים הקיימים לכל אחד ואחת ע"פ תז, מדובר על ביטוחים פרטיים כגון : בריאות, סיעוד, חיים רכב דירה ועוד.
קבלת המידע מאד פשוטה ודורשת הקלדת מספר פרטים מזהים לצורך אבטחה וזיהוי, להלן לינק לאתר: https://harb.cma.gov.il/
אני ממליץ להיכנס למערכת ולקבל דוח על מנת לבדוק שלא משלמים על ביטוחים כפולים/ביטוחים ללא צורך, חשוב להדגיש שבטרם ביטול/הוספת ביטוח חשוב להתייעץ עם בעל רישיון היות ובמקרים רבים לאחר שמשנים ביטוח לא ניתן להתחרט. שירות קבלת המידע הוא ללא תשלום.
מידע נוסף שהמערכת מספקת הוא במקרה פטירה של קרוב משפחה חס וחלילה, המערכת תציג דוח של הביטוחים שהיו בתוקף במועד הפטירה וכך יוכלו בני המשפחה לדעת למי לפנות במימוש הזכויות.

2.ביטוח סיעודי- הביטוח הסיעודי במגדל ( החברה שטרם שינתה את ההגדרות לפחות טובות ולא העלתה תעריפים) ישתנה בסוף החודש, כמו כן הערכות בענף מדברות על כך שהביטוח הסיעודי הפרטי ישתנה בעתיד הלא רחוק היות והמפקחת על הביטוח מתכוונת להחיל תקנות זהות לאישור תביעת סיעוד של ביטוח לאומי לחברות הביטוח.
מי שיהיה בעל פוליסה פרטית לא יוכלו לשנות לו את התנאים ולכן אני ממליץ לרכוש ביטוח זה.

3.נכסים לא סחירים- אחד האפיקים שהתפתח בשנים האחרונות הנו אפיק הנכסים הלא סחירים שמנוהל במוצרים כגון: פוליסות חסכון, קופות גמל (תיקון 190),השתלמות.
אפיק זה מורכב מהשקעות כגון: נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל, אשראי, השקעה בתשתיות,השקעה ישירה בפרויקטים ועוד, סוג זה של השקעות לא קיים במוצרים בנקאים כגון תיקי השקעות וקרנות נאמנות.
לצורך בדיקה השוואתית בין המוצרים שבהם יש תיק נכסים לא סחירים ובין אלו שאין, בדקתי תשואה של 5 חברות גדולות במסלולים זהים ככל שניתן בין השנים 2014- 2016.
כלומר השוואתי בין קרן נאמנות של חברה X לעומת קופת גמל/קרן השתלמות של אותה חברה (X).
התוצאות הראו שהתשואה המצטברת בשנים 2014-2016 במוצרים בהם מתנהלים נכסים לא סחירים היתה גבוהה יותר ב5% עד 10% מאשר במוצרים בהם אין נכסים לא סחירים.
לא ניתן לקבוע בוודאות שההבדל בתשואה נובע מהנכסים הלא סחירים אך יש לבחון זאת כאשר מעוניינים לפזר ולגוון את תיק ההשקעות.

חדשות יומיות | מזג האויר בישראל
רכישת תבניות איכותיות | רכישת דומיינים בזול | וובסל קידום שיווק פירסום באינטרנטפתרונות דיגיטל | קידום אתרים פיתוח אתרים |הקמת אתרים | פוסטרים | ליטוגרפיות | תמונות קנבס | צלם אדריכלות | מודעות שכדאי לראות | ספריית עסקים מקודמים | קידום אורגני בגוגל

About יוני דניאל

יוני דניאל-צדיק סוכן פיננסי-פנסיוני מתמחה בגילאי 50+ העוסק בפעילות המתמקדת בהבנת תיק הלקוח על כל מוצריו (קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי מנהלים, ביטוחי בריאות ועוד..)

Check Also

החלפת צילינדר

החלפת צילינדר

יש סוגים שונים של צילינדר שניתן להחליף. יש צילינדר רגיל וסטנדרטי שניתן להחליף. כך ניתן …

יאיר נתניה בנו של ראש הממשלה קיבל אתמול תעודת הקורה על פעילותו במהלך השנים האחרונות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת יד עזר לחבר העניקה אתמול ליאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תעודת …