Breaking News

8 דרכים להרס עצמי.

כל אחת מהן מיוחדת במינה וככל שנהגת להשתמש בדרכים אלו חשוב שתבין שעליך לעשות שנוי ומוטב כמה שיותר מהר.

בראש הרשימה מופיע הנטייה להתנהל מתוך חשש קבוע למה יגידו האחרים. השכנים, הדודים. האחים. המורים, הבוס, הבעל והרשימה היא למעשה אין סופית.
המיוחד בדרך זו היא שמרב שאנחנו מתחשבים באחרים אנחנו מאבדים את הייחודי לנו, מאבדים מגע עם הרצונות שלנו ועם הצרכים שלנו .נכנסים ללחץ לנוכח כל ביקורת . ברור מאליו שלא נוכל לספק כל מי שחשוב לנו ולכן נהיה תמיד שתחושה שאין אנחנו עומדים במצופה. ברור שהערך העצמי ירד, אולי אפילו מתוך אכזבה עצמית נסתגר ונחיה בפחד מתמיד מדחייה נהפוך להיות אנשים מרצים שמאבדים את היכולת לפעול באופן עצמאי,נחשוש מהעיניים של מי שמסתכל עלינו ואולי אפילו נתבייש בעצמינו גם אם אנחנו מוכשרים וחרוצים.

הדרך השנייה להרס עצמית היא העודף ביקורת הבלתי פוסקת . אנחנו עסוקים בלשפוט את כולם וכמובן דגם את עצמינו. מאחר ושום דבר בעולם אינו תואם את האידיאלים של פרפקציוניסט, תמיד נדע להתמקד סביב כול מה שחסר. הדרך להגיעה לסיפוק עם דבר מה תהיה בלתי אפשרית ובקלות אפשר להגיע למצב שבו נהיה מרירים וחדרי שמחת חיים.

הדרך השלישית להרס עצמית היא חשיבה שלילית. לא משנה מה יעסיק אותנו או את הסובבים שלנו תמיד נדע איך הכול יכול להסתבך . על שהאנשים שלידינו תמיד נהיה שלילים כי אין על מי לסמוך.תמיד נפחד לתת לילדים לשחק כי אין לדעת מה עלול לקרות. יש לחשוד בשכנים החדשים , להתמרמר על המורה החדשה. כמובן עם מחשבה מסוג זה מהר מאוד נמצא את עצמינו במצב רוח ירוד. משם הדרך לדיכאון, לחוסר תקווה ולחוסר אמון בטוח.

וויתור על חלומות היא הדרך הרביעית. אדם שוויתר על חלומותיו למעשה וויתר על מצוי עצמי ועל הצבע בחיים שלו הוא חי בלי כוון ובלי תכלית. אין לו אופק והוא עסוק רק בהישרדות ואין בו תשוקה וחיות. אין בו להט וצבע.

השתקת הרגשות היא דרך נוספת לא פחות מזיקה. היא מונעת ביטוי של רגש היכול לחבר בין אנשים וליצור קרבה. היא מונעת פורקן של מתח, היא פשוט מרחיקה גם כשיש צורך בקרבה. היא לא מאפשרת לעבד אבל, היא לא מאפשרת הכרה באהבה. היא פשוט משאירה כל אדם בבדידות גדולה והגוף פורק את הרגשות בתחלואים.

שמירה על קשרים שלילים המרעילים לנו את החיים. היא מונעת צמיחה וסיפוק ועלולה לדרדר אותנו לדרך ללא מוצא. להידרדרות חברתית ,לניצול או לפשע. היא עלולה להוביל אותנו לאומללות ולאבדון.
אגירה של טינה ושנאה. האדם הנוטר לא עובר לסדר היום הוא תמיד עסוק בזיכרונות על שפגעו בו ובסופו של דבר הטינה מלווה אותו 24 שעות ביממה כל יום וכל שבוע. אדם צריך לדעת לשחרר ולסלוח אם הוא אוהב את עצמו. אחרת הוא עלול לבלות את חייו כל יום כשהוא רוטן,כועס ומלא טינה. יהיה קשה להיות לידו ולו יהיה קשה להתפנות לחוויות חיוביות.חשוב לא לסחוב מועקה ולשאיר מאחור מה שלא ניתן לשנוי.כשהוא אוגר אין הוא פנוי לחיות את ההווה.

בליסה ואכילה של חומרים מזיקים. אכילה של מזונות לא חיוניים או לא בריאים היא הרסנית כשלעצמה. היא הורסת את הגוף ובסופו של דבר גם פוגעת בנשמה. היא גורמת להזדקנות מוקדמת ועלולה להביא אותנו לסיכונים גופניים. היא עלולה להיות דרך לא יעילה להתמודד עם תסכול ומצוקה ואפילו יכולה ליצור התמכרות מסוכנת

אני בטוחה שמי שקורה שורות אלו בטוח מצליח לזהות מספר מלכודות שהוא טומן לעצמו. יש לך יותר מדי כאלו? יש לך כאלו שהם בעוצה קשה? אל תשכח שיש פתח ומוצא, תנקוט צעד וצעד קדימה תיצור שינוי. לפעמים קשה ליצור שינוי לבד, אבל כמו בכל תחום יש גם כאן אנשי מקצוע שידעו לסייע ולתת לך יד על מנת לחולל שינוי.

חדשות יומיות | מזג האויר בישראל
רכישת תבניות איכותיות | רכישת דומיינים בזול | וובסל קידום שיווק פירסום באינטרנטפתרונות דיגיטל | קידום אתרים פיתוח אתרים |הקמת אתרים | פוסטרים | ליטוגרפיות | תמונות קנבס | צלם אדריכלות | מודעות שכדאי לראות | ספריית עסקים מקודמים | קידום אורגני בגוגל

About שרה יעקב

שרה יעקב, כמו כל איש מקצוע חיפשתי במשך שנים רבות מהו הגורם שבמהותו יוצר את השינוי ואת ההתפתחות באדם הפונה אלי. זו שאלה קרדינאלית עבור כל איש מקצוע. הרי אם ימצא את התשובה, תהיה יעילות עבודתו מורגשת וחדה יותר. שנים חשבתי שאמצא את התשובות במסגרת שיטות טיפול שונות אשר למדתי. עם הזמן גיליתי שהמרכיב העיקרי המסייע בטיפול הוא הקשר הבלתי - אמצעי והאמון שנוצרים בין המטפל והמטופל. ובעקבות זאת היכולת המתפתחת שלהם לנהל דיאלוג אותנטי במרחב בטוח היוצר פתיחות מקסימאלית ואמון מרבי. טלפון: 03-5045342 דואל: maypal.sara@gmail.com

Check Also

החלפת צילינדר

החלפת צילינדר

יש סוגים שונים של צילינדר שניתן להחליף. יש צילינדר רגיל וסטנדרטי שניתן להחליף. כך ניתן …

יאיר נתניה בנו של ראש הממשלה קיבל אתמול תעודת הקורה על פעילותו במהלך השנים האחרונות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת יד עזר לחבר העניקה אתמול ליאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תעודת …