Breaking News

שרה יעקב פסיכולוגית בחולון

על עצמי, שרה יעקב הפסיכולוגית
כמו כל איש מקצוע חיפשתי במשך שנים רבות מהו הגורם שבמהותו יוצר את השינוי ואת ההתפתחות באדם הפונה אלי. זו שאלה קרדינאלית עבור כל איש מקצוע. הרי אם ימצא את התשובה, תהיה יעילות עבודתו מורגשת וחדה יותר.
שנים חשבתי שאמצא את התשובות במסגרת שיטות טיפול שונות אשר למדתי. עם הזמן גיליתי שהמרכיב העיקרי המסייע בטיפול הוא הקשר הבלתי – אמצעי והאמון שנוצרים בין המטפל והמטופל. ובעקבות זאת היכולת המתפתחת שלהם לנהל דיאלוג אותנטי במרחב בטוח היוצר פתיחות מקסימאלית ואמון מרבי.
לא פעם מצאתי גישות טיפוליות אשר התמקדו בנבירה אינסופית בהיסטוריה האישית של הפרט. נבירה זאת לעיתים הייתה כ"כ ארוכה עד שההווה המתסכל נדחק לשולי השיחה.
לאחר שנים של ניסיון הגעתי למסקנה שההווה יקר מידי בכדי להתפספס מבין האצבעות ולעיתים אדם כ"כ נשאב אל תוך הכאב שהוא מאבד יכולת לראות אופציות פתוחות, בחירות אפשריות ומשאבים קיימים בהווה.
לעיתים עסוק איש מקצוע במסוגלותו להגיד למטופל מה ואיך לעשות, עד שהוא שוכח שהמטופל בעצמו בעל יכולת חשיבה משלו וכי הוא מכיר את עצמו יותר מהמטפל ויודע יותר ממנו מה הוא מסוגל או לא מסוגל לעשות.
למדתי לסמוך על המטופל ועל מה שהוא יכול לספר לי על עצמו.
למדתי לדבר אליו ממקום של הכרה שביכולתי לעזור לו להכיר את המשאבים העומדים לרשותו.
למדתי שביכולתי להרחיב את שדה הראיה שלו כך שיוכל למקסם את השימוש ביכולותיו עד למיצוי עצמי, עצמאות, יצירתיות ובחירה ממקום של מודעות למצב ולעצמו.
למדתי כיצד להוביל אותו מעבר לפחדים ולהעז ללכת מעבר לשטח המוכר לו ובכך להכיר בעובדה כי בדרך זאת הוא מצליח לצמוח ולהתפתח.
בסופו של דבר הגעתי למסקנה כי דיאלוג בין – אישי הוא אלמנט המפתח והמרפא בחיים.
למעשה, עבורי הוא המרכיב העיקרי בטיפול ולכן כשתגיעו תמצאו קרקע אנושית חמה היוצרת אפשרות של דיאלוג פתוח סביב נושאים הדורשים ליבון מעצם היותם מקור לתסכול, כאב ומשבר.
תגלו שאלו -בצורה זאת – יכולים להיות מקור לתהליך של צמיחה וגדילה איתנים המלווים את הפרט גם לאחר הטיפול.
בסופו של דבר הגעתי להבנה כי הגישה ההומניסטית – התהליכית מכבדת את הפרט, את מהותו ואת הייחודי שבו ומאפשרת לו צמיחה בדרכו. באותה מידה מאפשרת גישה זאת אווירה מזמינה, משחררת ומניבה.
גיליתי שאם אטפח את יכולתו של המטופל לנהל דיאלוג הרי שיכולת זו תניב פירות בכל מעגלי החיים, החל בתחושת החיוניות, בזוגיות, בהורות ואף בתחום התעסוקתי.

חדשות יומיות | מזג האויר בישראל
רכישת תבניות איכותיות | רכישת דומיינים בזול | וובסל קידום שיווק פירסום באינטרנטפתרונות דיגיטל | קידום אתרים פיתוח אתרים |הקמת אתרים | פוסטרים | ליטוגרפיות | תמונות קנבס | צלם אדריכלות | מודעות שכדאי לראות | ספריית עסקים מקודמים | קידום אורגני בגוגל

About שרה יעקב

שרה יעקב, כמו כל איש מקצוע חיפשתי במשך שנים רבות מהו הגורם שבמהותו יוצר את השינוי ואת ההתפתחות באדם הפונה אלי. זו שאלה קרדינאלית עבור כל איש מקצוע. הרי אם ימצא את התשובה, תהיה יעילות עבודתו מורגשת וחדה יותר. שנים חשבתי שאמצא את התשובות במסגרת שיטות טיפול שונות אשר למדתי. עם הזמן גיליתי שהמרכיב העיקרי המסייע בטיפול הוא הקשר הבלתי - אמצעי והאמון שנוצרים בין המטפל והמטופל. ובעקבות זאת היכולת המתפתחת שלהם לנהל דיאלוג אותנטי במרחב בטוח היוצר פתיחות מקסימאלית ואמון מרבי. טלפון: 03-5045342 דואל: maypal.sara@gmail.com

Check Also

החלפת צילינדר

החלפת צילינדר

יש סוגים שונים של צילינדר שניתן להחליף. יש צילינדר רגיל וסטנדרטי שניתן להחליף. כך ניתן …

יאיר נתניה בנו של ראש הממשלה קיבל אתמול תעודת הקורה על פעילותו במהלך השנים האחרונות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת יד עזר לחבר העניקה אתמול ליאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תעודת …