Breaking News

כוח סיבולת להקמת סטארטאפ

סטארט אפ הוא סבל

מדינתנו התברכה בכמת רבה של יזמים ומיזמים. כל אחד השקם והערב חושב על רעיון על בסיס הצורך האישי שלו ואם יש לו קצת הבנה אז מקים לעצמו סטארטאפ. הסיפור שלי קצת שונה או דומה לכל אחד אחר, מידי יום חשבתי על רעיונות חדשים, חלקם מהפכניים (שלא ניתן בדיוק ליישם אותם כרגע) וחלקם המוניים (שלמעשה כל אחד כבר חשב עליהם).

עם הזמן הגעתי למספר מסקנות, שפשוט אין מנוס מהם, הניסיון הנצבר מיום ליום ומפרויקט לפרויקט פשוט גרם לי להבין כי קיימים מספר אלמנטים המקושרים זה בזה כדי להצליח וליישם את מיזם ולהגיע לסטראטאפ מצליח, המסקנה הראשית היא סיבולת, כוח סיבולת.

האם יש לך כוח סיבולת?

האם אתה או את יכולים לסבול תנאים לא תנאים, עבודה בלחץ, עבודה ללא שינה, עבודה במקום לא שגרתי, עבודה מעורבת בהמון אי ודאות, עבודה שגורמת לא לראות בית מספר ימים? כאשר כל אחד חושב על כוח סיבולת להקמה וניהול סטארטאפ הוא מסתכל על עצמו בראי ומבין שהוא מסוגל לעבוד ללא הרף, אבל למעשה כוח הסיבולת מחולק למספר גורמים,

האם יש לך כוח סיבולת פיזית?

כוח סיבולת פיזית אולי הוא הגורם הראשון שעולה בראש של כל אחד שמקים מיזם. האם אתה מסוגל להישאר לילות כימים וללמוד ולבצע ולחשוב? זה אולי נשמח לכם מוכן אבל ימים הראשונים של סטארטאפ כאשר אין עדיין השקעה ראשונית כל שהיא אלה ימים שעל היזם לעבוד ולבצע לבד את הרוב הפעילויות וכאשר אינך מסוגל לוותר על שעות שינה או לעבוד בזמנים שאתה ממש עייף ולא אכלת כבר יום שלם אז מצבך לא כל כך טוב. זה המחיר הראשון שאתה  משלם. אני זוכר שבתקופה מסויימת פשוט ויתרתי על מסיבות עם חברים וביקורי משפחה בימי החופש ופשוט ישנתי.

האם יש לך כוח סיבולת נפשית?

סטארטאפ מאופין בעומס ובלחץ וכמובן סביבת עבודה עם מרכיב מכובד של אי הודאות. רוב האנשים לא מסוגלים להתמודד עם סביבה לא ודאית. כאשר מלמדים אותך כבר בכיתה א' שקיימת מערכת שעות ולאחר מכן בתיכון ובמיוחד בצבא שכל דבר צריך תכנון מראש והכנה מראש – טוב יש יחידי סגולה – ואחר כך במקום העבודה שלך אתה מתחיל להכיר תכניות עבודה וטבלאות גנט, יהיה מאוד קשה לעבור למצב או לאיזור עבודה שלמעשה אין לך מושג קלוש מה ילד מחר והאם תוכל בזמן סביר לפתור תקלה שאין לך משוג איך היא נבעה ותוכל לחזות אפילו איך תסתיים פגישה הבאה שלך עם משקיע או אם הדירקטוריון. אלה גורמים פשוטים, תחשבו על כך הטכנולוגיה שהינכם מפתחים פשוט לא יאמצו למרות כל המאמצים שלכם, זאת סביבה אי ודאית וזאת כדי לעבור מצריכה סיבולת נפשית. אתה צריך להיות ערוך לקבל את המילה "לא". אתה אמור להיות ערוך למאבקי כוח בין אנשים שלך, עם ספקים ועם לקוחות ואפילו עם משקיעים שלך ולא רק זה, לאכול פעם אחר פעם את הכובע ולבלוע את האגו וזאת מעמסה נפשית עבור חלק מאיתנו.

אגב, שימו לב, לא לאכול ארוחות גורמה ולהסתפק בחומוס ושמן זית עם פיתה זה גם סיבולת נפשית.

האם יש לך כוח סיבולת כלכלית ופיננסית?

סטארטאפ עולה כסף. שלא יגידו לכם אחרת. כל יום שאתה מתעורר ומגיע לעבודה זה עולה  לך כסף, להחזיק עובדים, לרכוש מוצרים, לשלם ליועצים, ולשלם על הוצאות שלא תכננו מראש. האם אתה מסוגל להביא כסף מהבית, האם אתה מסוגל להגיע למספר רב של בעלי ממון ולאכול את האגו ולגייס את הכסף כדי להיות מסוגל לשלם משכורות? סיבולת פיננסית היא אחת הגורמים הראשיים לפירוק המיזם, פשוט נגמר הכסף ואין מה לעשות לפעמים צריך להביא כסף מהבית. נכון ישנם הרבה יזמים סדרתיים שכבר עשו מספר אקזיטים והם למרות שכיסם מלא במזומנים עדיין עובדים בשיטת OPM – כספם של אחרים, Other People's Money – וכאן כבר לא מענין אותם אם יש הפסד כי זה לא יוצא מכיסם. סיבולת פיננסית היא גם לבחור רואה חשבון ויועץ פיננסי טוב שיוכלו למקסם את השימוש בהשקעה שלך על ידי שימוש בחוקים והגדרות מס נכונות.

האם יש לך כוח סיבולת חברתית?

נקודה זו היא אולי נכנסת לקטיגוריה נפשית אבל בכל מקרה הוא עצמאי. נגדיר אותה אחרת, האם אתה מסוגל להיות בודד ויחיד ולבד ולעשות הכל ולא להרפות למרות שכל הסביבה אומרים לך שהרעיון לא ילך וייכשל? כאשר אתה מנהל ונמצא בסטארטאפ אתה חייב להבין כי זמנים שהיית יוצא לבלות עד שעות מאוחרות או אפילו לבקר חברים על כוס בירה תמו. כן. פשוט מאוד. אתה למעשה תהיה נשוי למיזם שלך ואתה מחויב כלפי עצמך והעובדים והמשקיעים שלך להצליח או לפחות לעשות את המיטב שלך כדי להצליח. עבודה קשה זו באה בדמות של ויתור על בילויים ותענוגות וביקורי חברים וכו. הנקודה היותר בעייתי היא הלחץ החברתי שמופעל עליך על ידי "אנשים טובים שאך ורק רוצים בטובתך ורוצים שתצליח". אנשים אלה הם עיקר הבעיה הם אלה שיגידו לך יום ולילה שהרעיון לא שווה, יש כבר מתחרים, חשבו על זה ולא הלך, ולמה שאתה תצליח, ועוד ועוד ועוד. לא קל להתעלם מנביאי זעם האלה ולהתקדם. מניסיון אישי, מאוד מתסכל לראות את הרעיון שאתה חשבת עליו וידעת איך ליישם אבל ויתרת עליה כי ככה אמרו לך ולראות אותו פועל אצל מישהו אחר בהצלחה רבה.

האם לרעייתך יש כוח סיבולת נפשית, פיזית?

שים לב, אתה לא לבד. יש לך אישה או חברה שאתה נמצא בקשר איתה כל הזמן. האם הן גם מסוגלות לוותר על תענוגות החיים ולסבול? שאתה בסטארטאפ זה אומר שאין לך זמן פנוי לכל דבר, לפעמים אתה מגיע הביתה לאכול אוכל ביתי, להתקלח, ולישון קצת וקם ויוצא שום לעבודה כי יש להכין מצגת או הצעת מחיר לפתור באג. האם גם אישתך יכולה לסבול את ההיעדרויות התכופות והממושכות האלה? אתה חייב להביא בחשבון את הנקודה הזו. כי למעשה אולי אתה סובל בעבודה אבל ללא ספק אתה נהנה, אבל רעייתך היא זו שנמצאת בבית ועובדת וסובלת ולא נהנית בכלל מהענין.

האם יש לרעייתך או משפחתך כוח סיבולת כלכלית פיננסית?

כמו שאמרנו, אין כסף מיותר שאתה מנסה ליישם רעיון. אז אולי אתה יכול לסבול ולא לרכוש חולצה חדשה או ללכת כמה דקות במקום לקחת אוטובוס לתחנה או שתיים. אבל האם גם משפחתך מוכנה לסבול? לנסוע ברכב מקרטע משנת 2001 במקרה הטוב אינו תענוג מי יודע מה.

האם אתה מבין למה הכנסת את עצמך?

להקים ולנהל סטארטאפ לא קל. בעתיד אכן זה משתלם אבל עד אז ועד ההצלחה יש דרך ארוכה, ריצה למרחקים עם אנשים שאתה סומך עליהם ומשפחה תומכת וחברים שאכן נמצאים כדי לסייע לך. אין ספק שאין כמו הרגשה הזו שאתה רואה את המוצר שלך נמכר ואנשים אכן משתמשים בו והוא מפיק להם תועלת.

אם כן, אז אין מילה אחרת, בהצלחה!

המאמר נכתב בלשון זכר אך ורק מטעמי נוחות, אין ספק שקיימות יזמות וסטארטאפיסטיות שהן ללא ספק אדירות.
חדשות יומיות | מזג האויר בישראל
רכישת תבניות איכותיות | רכישת דומיינים בזול | וובסל קידום שיווק פירסום באינטרנטפתרונות דיגיטל | קידום אתרים פיתוח אתרים |הקמת אתרים | פוסטרים | ליטוגרפיות | תמונות קנבס | צלם אדריכלות | מודעות שכדאי לראות | ספריית עסקים מקודמים | קידום אורגני בגוגל

About וובסל אתרים שיווק פירסום קידום דיגיטלי אלי רחימי

WebCell מתמחה בייעוץ ותכנון אסטרטגי של תקציב השיווק הדיגיטלי ובישום טקטי רב ערוצי גמיש וכל זאת תחת קורת גג אחת. השירותים שלנו מתאפיינים בחשיבה יצירתית "מחוץ לקופסה". התוצאה – הגדלת החשיפה של המותג ומוצרי הלקוח ויצירת מנגנוני לידים איכותיים! WebCell מציעה שירותי פיתוח ועיצוב אתרי אינטרנט בעלי חווית משתמש ברמה גבוהה, במטרה לאפשר העברת המסר, השירותים והאיכויות של הלקוח בצורה ברורה וחדה לגולש המזדמן ולמשתמשים הקבועים באתר. WebCell מציעה חבילת שרותי פרסום וחשיפה מתקדמים, שיביאו להגברה משמעותית של תנועת גולשים ממוקדים ומכווני מטרה לאתר החברה \ מייזם. WebCell פיתחה במשך השנים מתודולוגיות עבודה מוכחות התומכות ביעדים אלו. WebCell פועלת בשיטות עבודה חדשניות – מוטה תוצאות הכוללת שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בתחום החיפוש בשוק המקומי והבינלאומי. בשורה התחתונה – אנו נביא את קהל היעד האיכותי לאתר שלך, שתמכור ותתפרסם יותר!

Check Also

מיגון זכוכית

לא רוצים לפרוש לפנסיה

חנה, אחות קופת חולים שעשתה לי בדיקת דם לפני חודש, יצאה לפנסיה לפני שנה לאחר …

קייטרינג להרמת כוסית

קייטרינג לאירועי הרמת כוסית

אם אתם מתכננים אירוע או מסיבה לעובדים שלכם, ואתם רוצים לשלב אירוע סולידי עם מאכלים …