Breaking News

למה כולם אוהבים לשנוא את לפיד?

דעת מיעוט:

למה כולם אוהבים לשנוא את לפיד?

גינגי פרידמן

גילוי נאות. אינני נמנה עם תומכיו של לפיד ולא הצבעתי עבורו בבחירות האחרונות.

כל מי שעוקב אחר התקשורת ובעיקר אחר השיח בפייסבוק יכול להתרשם שיאיר לפיד הפך לאיש השנוא ביותר והמושמץ ביותר בפוליטיקה הישראלית. הרבה יותר מהזוג המלכותי וזה בלבד הישג מפוקפק ביותר. מהתרשמות אישית, נראה לי שככל שמדובר בצעירים יותר, בורגנים יותר ו"טרנדיים" יותר הכעס והמשטמה ללפיד רבה יותר. בקיצור , זה מאוד IN להתנגד ללפיד .

אז איך הפך המאמי של המדינה לשד כל כך נורא? איך הפך מגיש הטלוויזיה האהוד ,בעל הטור הפופולרי ביותר במדינה והאיש שבא משום מקום וקיבל 19 מנדטים , בן לילה, למטרה נוחה ללעג ולשנאה בקרב רוב הציבור הישראלי? איך הופך אדם מקובל ואהוד לאדם דחוי כהרף עין? השאלה עשויה לעורר תמיהה בקרב כל חוקר שאיננו ישראלי. אנחנו הישראלים רגילים למהפכים האלה ולכן זה נראה לנו טבעי ביותר, הנטייה לרומם ולהמליך ומייד להוריד ולנתץ טבועה בDNA הישראלי/יהודי. עוד מימי משה רבנו.

אנחנו מרוממים אנשים וממהרים לקפד את ראשם עם או בלי הצדקה, רק כיוון שהגיעו לפסגה. העם נתן והעם לקח.

אז, ברשותכם הבה נבחן את תופעת יאיר לפיד בעיניים של חוקר זר. הבחור סימפטי ומעורר אהדה מיידית, הוא מקרין חום אנושי, הוא לא תוקפני להכעיס, אינטליגנטי במידה, רהוט ונראה מצוין. בקיצור, החתן החלומי של כל אמא יהודייה. בטוריו הרבים בעיתון של המדינה הוא ידע לקלוע אל לב הקונסנזוס הלאומי ומעולם לא הביע דעה שנויה במחלוקת. כך זכו טוריו למקום של כבוד על כל מקרר ישראלי. כשרץ לכנסת, הוא ידע לזהות את המיאוס שהציבור הישראלי חש כלפי הפוליטיקאים הקטנים והקטנוניים שלנו והציב אלטרנטיבה אטרקטיבית. דווקא על רקע זה לא היתה כל הפתעה בהישגו הסוחף.

ואז , הוא נכנס למשרד האוצר והתחיל למלא את תפקידו ופתאום התגלה לנו יאיר לפיד האמתי. בשר ודם. גילינו להוותנו שהוא בעצם לא שונה מאתנו. מה זה לא שונה? הוא מאוד אנחנו. הוא יהיר, הוא חפיפניק, הוא לא יסודי, נוטה לשגות בנתונים כלכליים כמו שהוא שוגה באזכורים ההיסטוריים שלו, הוא לא תמיד דובר אמת ולא תמיד מקיים את הבטחותיו, הוא מסובב את עצמו בחברים וקרובים כי הוא יודע שרק עליהם הוא יכול לסמוך, הוא מהיר שליפה וכותב דברים בדף הפייסבוק שלו ללא מחשבה שניה, מה שמפיל אותו פעם אחר פעם לבורות מביכים. הוא שונא ביקורת ולכן אין לה מקום על דף הפייסבוק שלו. הוא מאמין בכוחו להשיג הכל ולהתגבר על כל מכשול. הוא בטוח שגם מי שמפקפק בו היום יבין את צדקתו/ראייתו/חוכמתו בעתיד לבוא.

מזכיר לכם מישהו? אם לא , תסתכלו בראי. ובדיוק בגלל זה אנחנו אוהבים לשנוא אותו כי אנחנו ציפינו למישהו שהוא לא אנחנו. כשאנחנו מרוממים מישהו אנחנו מצפים למישהו גדול מאתנו או בעצם גדול מהחיים. אם הוא כמונו ולא שונה מאתנו אז למה הוא שם ואנחנו פה?

הבהרה: אני מניח שיהיו רבים שישאלו , במידה רבה של צדק, מה הטור הזה עושה באתר של פרסומאים ואנשי קריאייטיב ? ובכן יש לזה רק סיבה אחת: על פי הערכתי 100% מהקוראים כאן נמנים עם מנאצי יאיר לפיד ואליהם , בעצם, מופנים דבריי.

הכותב הוא מנכ"ל ADMAN החברה למשאבי אנוש לענפי הפרסום, השיווק והתקשורת

פורסם במזבלה ב20.10.13

שלח מאמר הדפס מאמר

חדשות יומיות | מזג האויר בישראל
רכישת תבניות איכותיות | רכישת דומיינים בזול | וובסל קידום שיווק פירסום באינטרנטפתרונות דיגיטל | קידום אתרים פיתוח אתרים |הקמת אתרים | פוסטרים | ליטוגרפיות | תמונות קנבס | צלם אדריכלות | מודעות שכדאי לראות | ספריית עסקים מקודמים | קידום אורגני בגוגל

About גינגי פרידמן

גינגי פרידמן נמנה עם האבות המייסדים של הפרסום המודרני בארץ. הישראלי הראשון שלמד פרסום באקדמיה (Watford College) הקים את משרד הפרסום ADMARK בשנת 1976. המשרד היה אחראי לפריצות דרך חשובות בענף ונחשב למשרד ייחודי ומשפיע. בשנת 2001 הקים את חברת ההשמה ADMAN המתמחה בענפי הפרסום, השיווק והתקשורת. כמו כן, הוא מרצה מבוקש במכללות ובגופים וארגונים שונים. משמש כיועץ לחברות ולפרטיים. הגיש את תכנית הראיונות "שיחות מהביצה" ובעל טורים בדה מרקר, YNET, אותות, ICE ומזבלה. גינגי כתב 5 רומנים ו-2 ספרי הגיגים פילוסופיים על השפה העברית.

Check Also

החלפת צילינדר

החלפת צילינדר

יש סוגים שונים של צילינדר שניתן להחליף. יש צילינדר רגיל וסטנדרטי שניתן להחליף. כך ניתן …

יאיר נתניה בנו של ראש הממשלה קיבל אתמול תעודת הקורה על פעילותו במהלך השנים האחרונות בעמותת יד עזר לחבר

עמותת יד עזר לחבר העניקה אתמול ליאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תעודת …